POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARIMIZ

Poliüretan bazlı mat boya ile sonlanan spor zemin sistemidir. Hassas bir uygulama gerektirdiğinden yetkin personel tarafından uygulama yapılmalıdır. Ek yeri içermez, uzun ömürlüdür. Top % 96 oranında geri zıplar ve ters bir titreşim oluşturmaz. Sistemin uygulaması ekonomik ve güvenlidir.

 

 

 

 

 

Poliüretan Zemin Kaplama Uygulaması

Uygulama yapılacak yüzey pürüzsüz, dalgasız, kot farkları olmayan, kumlama yapmayan, helikopter ile perdahlanmış sağlam bir beton zemin yüzey olmalıdır. Beton zemin yüzeyinde kot farklılıkları veya pürüzlülük var ise selflevelling tesviye şapı ile giderilir.

SBR kauçuğun uygulanacağı zemin istenilen düzgünlükte hazırlandıktan ve uygun ortam sıcaklığı oluştuktan sonra 1-3 mm kalibredeki SBR kauçuk granüller %18 – 20 oranında poliüretan yapıştırıcı ile karıştırılarak zemine uygulanır.

Yapıştırıcıdaki poliüretan; ortam sıcaklığı, nem ve uygulama yüzeyi büyüklüğüne göre donma süresi hesaplanarak uygun miktar sahada belirlenerek karıştırılır.

SBR kauçuk zemine uygulandıktan sonra üzeri tamamen gözenek kapatıcı çift komponentli macun ile kapatılır ve macunun kurumasına müteakip zımparalanarak pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Daha sonra self leveling poliüretan malzeme zemine uygulanır. Sıvı haldeki poliüretan uygun hava sıcaklığına bağlı olarak kurur. Poliüretan kuruduktan sonra zeminin tamamı mat boya ile boyanır, çünkü poliüretan parlak bir yüzeydedir. Boyanın kurumasına müteakip oyun çizgileri için bantlar çekilir ve basketbol, voleybol veya istenilen oyun çizgileri özel çizgi boyası ile çizilir.

Sipariş ve Bilgi:

Sipariş ve detaylı bilgi için bize 0 (216) 378 74 00 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Üretici Bilgileri: Ekip Spor Ekipmanları İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şti.

Adres:
Mimar Sinan Cd. Sultan Sk. No: 19/2 Kurtköy/Pendik – İstanbul Telefon: 0 (216) 378 74 00
Fax: 0(216) 378 71 00
E-Posta: bilgi@ekipspor.com.tr